Що ви зробите, якщо потрібно дізнатися дорогу в незнайомому місті, де всі спілкуються англійською, а ви самі ледве розумієте цю мову. Наче не складно – кілька простих фраз и жестів завжди допоможуть знайти відповідь. Не розберете, що сказав один співрозмовник, запитаєте в іншого.

Щоправда, поводитися таким чином під час ділової зустрічі – не найкраще рішення. Крім того, бувають ще телефонні переговори. Англійська по телефону – це вже завдання зовсім іншого рівня складності. Тут інтернаціональна мова жестів не працює.  А от комунікативний бар’єр, який виникає при спілкуванні з носіями чужої для вас мови та культури, нікуди не зникає. І навіть якщо ви багато разів повторили правила англійської граматики і щоранку тренуєте свою вимову, повторюючи за диктором з навчального диску, існує одне підступне «ні»:  потрібно розмовляти. Не з вигаданим співрозмовником або викладачем, а з реальним іноземцем.

Ваша мета – не скласти іспит на знання неправильних англійських дієслів, а бути готовим підтримати розмову на будь-яку тему, яка може бути актуальною для вас і вашого співрозмовника, розуміючи все, що вам говорять. Як правило, говорять швидко, не прагнучи правильно вимовити кожну приголосну. Говорять, як говорите ви самі своєю рідною мовою – використовуючи слова і вислови, які не завжди слід розуміти буквально. Якщо співрозмовник знаходиться перед вами, ймовірність правильно зрозуміти одне одного завжди вища, ніж при спілкуванні телефоном. Бездоганна англійська по телефону – ось гідна мета для того, хто прагне почуватися впевнено в будь-якій ситуації, яка вимагає знання англійської мови. Починаючи з того, щоб забронювати місце в готелі і закінчуючи веденням перемовин з зарубіжними партнерами.

Чудово, мета окреслена – вам потрібна відмінна англійська по телефону. Яким чином досягти цієї мети? Зрештою, робити це можна по-різному. Але вчитися завжди краще в умовах, наближених до бойових. Тому, щоб оволодіти англійською на рівні «відмінно», навіть для телефонної розмови на ділові теми, потрібно розмовляти англійською по телефону.

Але чому обов’язково по телефону? Адже ви можете спілкуватися не тільки за допомогою телефону, а й зустрічатися зі співрозмовниками, які говорять англійською, наприклад, у кав’ярні за чашкою улюбленої кави. Було б чудово. В принципі ви можете зустрічатися з носіями мови в учбовому центрі, але доведеться витрачати багато часу, якого у вас і так обмаль. Крім того, якщо вас цікавить спілкування на ділові теми, то і ваш співрозмовник має постійно спілкуватися діловою англійською, скажімо, по роботі.

А от спілкуватися телефоном с людиною, яка проживає в англомовній країні і постійно розмовляє реальною діловою англійською мовою можна, не виходячи з дому, перебуваючи в будь-якому місті, в зручний для вас час доби. Але з ким розмовляти? Що знадобиться з вашого боку і які проблеми у вивченні англійської допомагає вирішити «англійська по телефону»? Поговоримо про це в другій частині статті. І ви вже зараз можете дізнатися більше про методику «англійська по телефону» на сайті www.english-by-phone.com.ua..

Comments are closed.